Zakoupení přes číslo účtu

Pokud je pro Vás pohodlnější zakoupení Nocleženky přes číslo účtu, pošlete prosím danou částku na č.ú. 475335613/0300, VS: 20170112, do poznámky: Noclezenka. Děkujeme Vám. 

Pokud zakoupíte Nocleženku přes číslo účtu, nezapomeňte nám dát vědět svůj email, buď do poznámky, či emailem, ať Vás můžeme kontaktovat o uplatnění Nocleženek.

Nepřišlo Vám žádné poděkování ani informace o uplatnění Nocleženky?

Nikdo s Vámi z naší strany nekomunikuje, nepřišlo Vám žádné poděkování ani informace o uplatnění Nocleženky? Pokud  od nás nedostanete žádnou zpětnou vazbu, určitě nás kontaktujte, abychom zjistili, kde se stala chyba. Často stačí malé překliknutí při vyplňování emailu v darovací platební bráně a nám už se s Vámi nepodaří nikdy spojit, což je velká škoda :-).   

Co je Nocleženka?

Zakoupením NOCLEŽENKY v hodnotě 100 Kč podpoříte konkrétního člověka bez domova, který tak bude moci díky Vašemu daru strávit noc v teple noclehárny Armády spásy, nejde však pouze o přespání, člověk bez domova má v rámci noclehu zajištěnu i polévku s pečivem, teplý nápoj a má možnost se osprchovat a provést osobní hygienu.  Každá zakoupená Nocleženka má přiděleno své číslo, které je pečlivě evidováno, aby mohl být dárce informován, když je "jeho" Nocleženka využita. Ke každé transakci je přidělena jedna Nocleženka, která je vytištěna přímo v dané Noclehárně, předána terénnímu pracovníkovi a ten ji předá přímo člověku v nouzi. 

Zapojené Noclehárny

V současné době jsou do projektu Nocleženky zapojené skoro všechny noclehárny Armády spásy a to Praha, Brno Karlovy VaryOstrava, Krnov, Opava, Šumperk, JirkovHavířov. Zakoupené Nocleženky spravedlivě rozdělujeme do jednotlivých měst podle počtu lůžek. 


NOCLEŽENKA- Bližší informace o projektu


Doba fungování projektu

Projekt obvykle funguje od konce listopadu do konce dubna- tedy v chladném počasí. Nocleženku je ovšem možné zakoupit kdykoli. Tyto Nocleženky jsou poté distribuovány během prvních chladnějších dní. 

 Distribuce Nocleženky

Pokud zakoupíte Nocleženku online, předáme ji našim terénním sociálním pracovníkům, kteří ji sami rozdají lidem bez domova. Pokud chce dárce získat Nocleženku fyzicky a darovat ji sám, je možné ji  po předchozí domluvě zakoupit na ústředí Armády spásy, či na jednotlivých střediscích (viz. zapojené Noclehárny). 

Cena Nocleženky

Základní cena je 100 korun, pokud se dárce rozhodne poslat více, veškeré peníze jsou použity na rozvoj a zlepšení přímé péče o lidi bez domova. Pokud člověk bez domova přijde do noclehárny a nemá Nocleženku, hradí si pouze symbolický poplatek v rozmezí 30-45 korun. který však ani zdaleka neodpovídá reálnému nákladu. 

Uplatnění Nocleženky

Když dárce zakoupí Nocleženku, během následujících několika dní mu od nás přijde potvrzovací email s poděkováním a veškerými informacemi o fungování "projektu". Ke každé  zakoupené Nocležence je přiděleno evidenční číslo, a v případě, že je Nocleženka využita konkrétním člověkem, tak nám kolegové z Noclehárny posílají informaci o uplatněném evidenčním čísle. Tuto informaci následně posíláme i konkrétnímu dárci.  Prosím, buďte trpěliví, Nocleženky jsou obvykle zakupovány ve vlnách, proto někdy může dojít k uplatnění až po několika týdnech od zakoupení. Nemusíte se bát, každá Nocleženka najde svého člověka, kterému pomůže.

Neuplatněné Nocleženky

Pokud člověk bez domova dostane Nocleženku a z nějakého důvodu ji neuplatní (ztráta, zničení..), jsou díky přesné evidenci tyto Nocleženky uplatňovány plošně během chladnějších květnových dní. 

Jak dále pomoci lidem bez domova v zimě?

Máte možnost darovat v zimě lidem bez domova teplé oblečení, deky, spacáky, zimní boty, čepice, šály, rukavice, apod. Vaše materiální dary ideálně odneste na pobočku Armády spásy ve Vašem městě. Oslovily nás ale například i konkrétní firmy, které mezi svými zaměstnanci uspořádaly firemní sbírky pro lidi v nouzi. 


Napsali jste nám

Velmi si vážíme toho, jak Vás projekt Nocleženky zaujal a jaké podpory se mu z Vaší strany dostává. Napsali jste nám mnoho krásných emailů, a tak se o některé s Vámi podělíme.

 • Milá Lucie,
  já děkuji za Vaše dojemné poděkování...
  Jsem velmi vděčná, že vašim prostřednictvím mohu alespoň nepatrně přispět, zvlášť v těchto krutých mrazech...
  Přeji Vám a všem vašim spolupracovníkům mnoho radosti a pocitů štěstí a úspěchů ve vaší potřebné práci.
  Krásné dny přeji

  Monika :-).
 • Dobrý den Lucie. Moc děkuji za krasný mail, který mě velmi potěšil! Zpětné vazby jsou úžasné!I já Vám děkuji za to,co vše děláte pro lidi bez domova! Celý Váš tým má mou úctu! Je fajn vědět,že i v dnešní uspěchané době jsou lidé, kteří mají srdce na správném místě! Přeji Vám spoustu dárců kterým není osud druhého člověka lhostejný! Přeji Vám krásný den! Věra

 • Dobrý večer Lucie, moc děkuji za Váš email. Je pro mě neuvěřitelně nádherným zjištěním, že tak krásně pečujete nejen o ty, kteří pomoc potřebují, ale zároveň i o samotné dárce. Přeji Vám, ať je Vaše energie a nadšení stále tak velké a vrací se Vám alespoň dobrým pocitem z vykonané práce.
 • Milá Lucie,
  to já děkuji Vám a všem lidem okolo, kteří za tímto stojí. 
  Sama se bezdomovců bojím, tedy těch opilých, ale kdysi jsem u Palladia mluvila s nějakou paní a až na konci rozhovoru mi řekla, že je bez domova. Nikdy bych do ní neřekla, že má potíže. I když nebyla kdovíjak oblečená, já tyhle věci přehlížím a spíš poslouchám, než se dívám. Tam se můj pohled na věc změnil. Šla jsem do bankomatu, vybrala poslední dva tisíce a ty jsem jí odnesla. Nechtěla je, ale nakonec jsem jí je vnutila. Říkala, že si zaplatí nějaký hostel, aby se mohla umýt, vyspat a nabarvit si vlasy 😊 a pak se půjde poptat po práci. 
  Opilých lidí se bojím pořád, ať bezdomovců nebo "domovců", ale už vím, že člověk neví dne ani hodiny. A musíme si pomáhat, obzvlášť v téhle divné době...
  Mockrát Vám ještě jednou děkuji, to vy jste ti, kteří pomáháte. ❤️❤️❤️
  Jitka

 • Jsem ráda, že můžu alespoň trochu pomoci. Když to půjde, ráda znovu přispěji. Přeju mnoho zdaru ve vaší velmi užitečné a jistě obtížné práci. Obdivuji ji a vážím si jí. Krásný den.
 • Není zač. Myslím si, že je to skvělý projekt, a pokračovala bych v něm, i když nejsou mrazy. Tohle je konkrétní věc s konkrétním smyslem a dopadem a tak jsem ráda, že takto snadno z domova mohu pomoci. To je to nejmenší, neboť mě to nijak nezatíží, za pár minut je to vyřízené a ten efekt to má zásadní. Držím palce, jste šikovní!
 • Dobrý den, já spíš chci poděkovat vám za to, co děláte. Nápad s nocleženkami i provedení, jak pro dárce jednoduše v praxi funguje, se mi moc líbí, rád jsem jej podpořil a hlavně věřím, že v budoucnu budu moct podporovat i podstatně víc. Ještě jednou díky za váš přístup.
 • Milá Lucie, děkuji za zprávu, která vypovídá o serióznosti projektu. Několik lidí se mě ptalo, zda opravdu půjdou peníze tam, kam jsem je poslala. Já sama to mám postavené tak, že když daruji, tak s úmyslem pomoct a další už je na tom, kdo s darem pracuje. Jsem ale ráda, že mohu zodpovědět dotazy mých přátel.  Vím, že můj dar je jen kapička v moři, ale jsem ráda, že snad někomu pomůže. Přeji Vašemu projektu úspěch a mnoho dárců, kterým nebude jedno, že je venku mrazivá zima...Mějte se krásně
 • Dobrý deň Lucie, ďakujem za krásny email, milo ste ma prekvapili. :)
 • Dobrý den, jsem jenom normální, i když mám peníze a jsem vyučený na advokáta. Žádné potvrzení nepotřebuji. S pozdravem a poděkováním za Vaši práci.
 • Dobrý den, ráda bych poděkovala Vám, i celé organizaci, za to co děláte. Na možnost zakoupení Nocleženky jsem narazila jen náhodou díky Facebooku a jsem za to vděčná. Již dlouho jsem hledala způsob, jak pomoci, zvláště teď, když je zima až praští. Nerada bych se pouštěla do přímé konfrontace s někým na ulici, nechtěla bych totiž nikoho přivést do rozpaků, urazit a pod. Nocleženka je tudíž skvělým řešením mé situace. Oceňuji hlavně její dostupnost a transparentnost. Nemluvě o tom, že ji Vaši terénní pracovníci předají přesně těm, kdo je v daný okamžik nejvíce potřebují. Myslím, že nejen já, ale i jiní nezasvěcení dárci toto nedokážou posoudit. Díky za to, co děláte. Děláte to dobře a věřím, že u Vás se můj "malý dárek" neztratí.
 • Dobrý den, Lucie. Udělala jste mi nesmírnou radost. Děkuji celé Armádě Spásy, že mi umožnila tenhle pocit zažít. S podporou ve formě Nocleženky jsem určitě ještě neskončila :-). Hezký den a ještě jednou děkuji!
 • Milá Lucie, Váš mail mi udělal obrovskou radost - radost z toho, že opravdu funguje tahle pomoc lidem bez domova,radost z toho, že u nás funguje tak skvělá organizace , jakou je Armáda spásy, radost z toho, že mezi námi jsou pořád lidé, kterým není lhostejný osud lidí, které většinová společnost zavrhuje a odsouvá na pokraj společnosti. Z našeho rodinného rozpočtu je darovaná částka zanedbatelným obnosem - rádi přispějeme kdykoliv znovu :) <3 Přejeme Vaší práci a službě bohaté Boží požehnání a mnoho lidí, kterým pomůžete :) !
 • Dobrý den, moc děkuji za hrozně milý email. Jste moc hodná, že jste mi dala vědět. Že i to málo, co jsem poslala, snad udělalo aspoň na chvilku trošku radosti. Je moc hezké, co děláte. Přeji ať se Vám daří, i celé organizaci. Ráda snad brzo opět přispěji. S pozdravem Kateřina

Statistiky

V České Republice žije odhadem přes 60.000 lidí bez domova. Pro mnohé z nich je přespání v zařízení Armády spásy jedinou možností, jak v zimě neumrznout. Mnoho lidí bez domova se do své smutné situace dostalo bez vlastního zavinění, vinou těžné psychické nebo fyzické nemoci. 

Díky projektu Nocleženky mohlo v zimě 2016/2017 zdarma přespat v teple Nocleháren Armády spásy více než 6500 lidí. Děkujeme 

V zimní sezóně 2017/2018 jste zakoupili rekordních 30 000 Nocleženek. Moc děkujeme